BOOM SHAKALAKA BOOM! Scholen en jeugdbewegingen planten samen de toekomst tijdens het BOOMweekend.
Op 14, 15 en 16 februari steken jeugdbewegingen en scholen hun handen weer uit de mouwen om op 14 locaties in Vlaanderen bomen in de grond te steken en zo meer bos voor Vlaanderen te creëren. Dat is goed nieuws. Want bossen zijn immers goed voor onze biodiversiteit, onze gezondheid én onze levenskwaliteit. En of het nu wandelen, spelen, mediteren, ventileren of studeren is … alles is beter in de natuur.
BOOMweekend is een initiatief van de Bosalliantie in samenwerking met lokale jeugdbewegingen en scholen om onze toekomst er een pak groenkleuriger te laten uitzien. Het BIG BOOMweekend vindt pas plaats in november maar omdat jongeren weten hoe belangrijk bossen zijn, stonden ze al zo hard te trappelen dat er op 14,15 en 16 februari al een eerste, extra actie is.
Jo Brouns, Vlaams minister van omgeving en landbouw: “Plantacties met onze jeugd - zoals nu tijdens het Boomweekend - zijn superbelangrijk. Door hen mee de handen uit de mouwen te laten steken, ervaren ze zelf hoe belangrijk natuur is en ontwikkelen ze een blijvende band met het milieu en specifiek dat stukje bos dat ze zelf hebben aangeplant. Zij zijn onze toekomst, zij zullen kunnen genieten van het bos dat ze zelf hebben aangeplant.”
28, 29 en 30 november 2025 komt het BIG BOOMweekend!
Op 28, 29 en 30 november 2025 komt BOOMweekend dan echt met een BIG BOOM! Een grootschalig evenement met maar één gezamenlijk doel: een groene toekomst in de grond steken. Want dat is nodig. Bossen zorgen voor zuurstof, ze bieden een thuis aan bijzondere planten en dieren en ze spelen een belangrijke rol in het tegengaan van de klimaatverandering. Maar het zijn ook plaatsen om te ravotten, te chillen en met jouw hond te gaan wandelen. Bomen maken ons leven niet alleen veel beter, zonder bos is er gewoon geen leven.
Maakt jouw lokaal bestuur ook plaats voor meer bos?
De draagkracht, de prille boompjes en de motivatie zijn er. Het enige dat ontbreekt voor dat BIG BOOMweekend zijn plantplaatsen. Dus plaats het evenement niet alleen in de agenda, maar motiveer ook jouw gemeente, stad of provincie om deel te nemen. En het goede nieuws is: de Bosalliantie is er om jouw lokaal bestuur verder te helpen. Om te helpen bij de aankoop van boompjes voor plaatsen die al beschikbaar zijn, maar ook om te zoeken naar de beste plaatsen in de buurt van jouw school of jeugdbewegingslokaal. Heeft jouw stad of gemeente meer informatie nodig? Laat ze dan een mailtje sturen naar meerbos@vlaanderen.be en wij gaan graag samen met hen aan de slag.